جستجو

تبلیغات


  تبلیغات شما در اینجا

هزینه‌های خود را بدون توجه به منبع درآمدی مدیریت کنیم

  چند روز پیش مطلبی رو خواندم با عنوان «چطور درست پول خرج کنیم؟» اما مطالبی از این دست رو زیاد خوانده بودم و معمولاً هم کمکی به حال من نمی‌کرد! متأسفانه نمی‌توانستم بدانم چه مقدار پول خرج کدام یک از منابع هزینه‌ام کرده‌ام. خب البته منابع زیادی هم نبودند که من پول خرجشان کنم، هزینه های من عموماً تقسیم می‌شدند در شاخه های: خورد و خوراک (تنقلات و بعضی از وعده های غذایی که بیرون بودم)، تفریحاتی مثل سینما و خواندنی‌ها هم که چند مجله بود و کتاب و مقدار ثابتی هم شارژ تلفن همراه، پوشاک و هزینه‌هایی امثال تمدید دامنه هم که زیاد نبود و بیشتر بازه زمانی سال یا چند ماه داشت، مشاهده کردید، با اینکه هزینه‌هایم در شاخه های زیادی قرار نمی‌گرفت باز هم نمی‌توانستم بفهمم که پول‌هایم را چه کار می‌کنم!

  در آخر به نظرم نکته جالب، مهم و نسبتاً شخصی آمد که هیچ کدام از منابعی که پیش از این مطالعه کرده بودم شاید این نکته را در نظر نگرفته بودند، از آن جایی که شغلم آزاد هست، من درآمد مشخصی در ماه ندارم و اصلاً وقتی منبع درآمدی من خیلی محدود به مقدار معینی نیست مثل ۵۰۰٬۰۰۰ تومان در ماه یا بیشتر، من هم انگیزه ای نداشتم که آن را مدیریت کنم، من درآمدم خیلی بیشتر از هزینه هایم بود. حالا یک ماه زیاد هزینه می‌کردم، ماه بعد کمتر، اتفاقی نمی افتاد. ولی همیشه دوست داشتم هزینه‌هایم را مدیریت کنم و متأسفانه زمانی مدیریت هزینه‌ها مهم می‌شود که منابع محدودی داشته باشی!

  اما از اول همین ماه شروع کرده و هر روز پول‌هایی را که بابت هر چیزی خرج می‌کنم در یک فایل نُت در موبایلم ثبت می‌کنم (اگر هم اسمارت فون نداشتم، یک دفترچه یادداشت کوچک تهیه میکردم که اختصاصی برای ثبت هزینه‌هایم باشد) و آخر هر هفته یا هر ماه می‌شود مانده گرفت و دید که در یک ماه چقدر پول از جیب رفته و سپس با مشاهده عنوان هزینه‌ها می‌شود فهمید که در چه شاخه‌هایی هزینه کرده‌ام و در آخر من می‌ماندم و تصمیم بر اینکه باید هزینه‌هایم را کاهش دهم، یا اصلاً من در حد کاملاً نرمال دارم پول خرج می‌کنم و می‌توانم از این ماه فلان مقدار را به عنوان جایزه برای خودم کنار بگذارم که کاملاً جدای از پس اندازم باشد.

  نظر شما در این باره چیه ؟ شما چطور درآمد/هزینه خود را مدیریت می‌کنید؟


  این مطلب تا کنون 18 بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ چهار شنبه 4 ارديبهشت 1392
  منبع
  برچسب ها : هزینه ,مدیریت ,می‌کنم ,هزینه‌هایم ,می‌شود ,منابع ,منبع درآمدی ,
  هزینه‌های خود را بدون توجه به منبع درآمدی مدیریت کنیم

تبلیغات


  Ads

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز دوشنبه 4 ارديبهشت 1396

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر